Przyczyny półpaśca

Trudno jest wskazać konkretną przyczynę zachorowań na półpasiec. Wirus hermes virus varicella ukryty w zwojach nerwowych może się uaktywnić w organizmie dorosłych osób, które w dzieciństwie przechodziły ospę wietrzną. Według statystyk lekarskich istotną przyczyną zachorowań na półpasiec może być także kontakt osoby dorosłej z dzieckiem chorującym na ospę.

Półpasiec jest chorobą wirusową, toteż jest możliwość zarażenia się nią drogą kropelkową. Osobom znajdującym w grupie zwiększonego ryzyka zaleca się, by nie przebywały w bliskim kontakcie z chorymi. Wylęganie się wirusa w organizmie trwa od trzech do pięciu tygodni, a jego zwalczanie około 15 dni. Każdy człowiek ma inny układ immunologiczny i inaczej reaguje na zewnętrzne zagrożenia.

Chcąc uniknąć zachorowania i związanego z nim leczenia, należy dbać o stan swego zdrowia. Bardzo ważne jest, by do końca wyleczyć przeziębienie, nie narażać się na powikłania pochorobowe. Wzmacniajmy swój organizm, zdrowo się odżywiajmy, prowadźmy aktywny tryb życia, z pewnością pomoże nam to poprawić i wzmocnić swoją odporność.